حسن رسولی دبیر کمیته‌ی ملی المپیک ایران در دهه‌ی ۵۰ خورشیدی از دنیا رفت.

رسولی دبیرکل کمیته‌ی ملی المپیک ایران در دهه‌ی ۵۰ خورشیدی بعد از طی دوره‌ی طولانی بیماری از دنیا رفت. مرحوم رسولی نقش اساسی در حضور چین در بازی‌های آسیایی تهران داشت. او بالاترین مقام ایرانی بود که رسما اعلام کرد اگر چین به مسابقات نیاید، تهران میزبانی را نمی‌خواهد.

پیش از این در اپیزود هفتم پادکست اوتسایدرز به تفصیل ماجرای برگزاری این مسابقات را شنیدیم. چین برای اولین بار در مسابقات تهران در بازی‌های آسیایی شرکت کرد. او که در انگلستان تحصیل کرده بود، فرانک اوفارل سرمربی منچستر یونایتد را برای هدایت تیم ملی به ایران آورد. ایران با اوفارل قهرمان بازی‌های آسیایی شد. مرحوم رسولی در زمان نامزد شد ایران برای میزبانی المپیک ۱۹۸۰ هم دبیرکل کمیته‌ی ملی المپیک ایران بود. در آن زمان غلامرضا پهلوی برادر شاه رئیس و همه کاره‌ی ورزش ایران بود اما در عمل رسولی امور اجرایی را برعهده داشت.

رسولی اواخر دهه‌ی ۵۰ خورشیدی در جریان برنامه‌های «مبارزه با فساد» ارتشبد ازهاری بازداشت و برای مدتی راهی زندان شد. او مدتی پس از انقلاب سال ۵۷ از زندان آزاد شد اما تا لحظه‌ی مرگ در انزوای کامل بود. این چهره‌ی برجسته‌ی ورزشی هرگز در رسانه‌های داخلی و خارجی حضور نداشت و تمایلی به انجام مصاحبه نداشت.